Atrakcje

Atrakcje regionu:

Kościelisko to istny raj dla amatorów narciarstwa biegowego! Tarsy biegowe rozsypane sa po całych Kościeliskach oraz wzdłuz Scieżki pod Reglami.

Wyciągi narciarskie:

Witów-Ski nowa stacja narciarska w pięknej scenerii Tatr Zachodnich w skład stacji wchodzi:

 1. czteroosobowa kolej linowa firmy Doppelmeyer z dywanikiem o dł.1000m i przewyższeniu 150m. Przejazd jednorazowy 4 zł

 2. wyciag orczykowy - dla najmłodzszych i osób poczatkujących o dł. i 120m i łagodnym spadku.Przejazd jednorazowy 0,80gr

 3. szkoła narciarska prowadzona przez Jagne Marczułajtis

 4. Wypożyczalnia nart i snowbordu

 5. Kinder Park

 6. Restauracja i bezpłatny parking

 7. Bezpłatny dojazd , więcej na http://www.witow-ski.pl/

 8. Stacja Narciarska Szymoszkowa:

 9. wyciąg krzesełkowy szescioosobowy o dł.1300m  i przewyższeniu150m

 10. wyciąg krzesełkowy czteroosobowy o dł. 360m , różnica wysokosci 60m

 11. karczma

 12. wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

 13. szkoła narciarska

 14. bezpłatny parking więcej na: http://www.szymoszkowa.pl/

Stacja Narciarska Oravice-SKI Słowacja - 30 minut od naszego domu:

Bobrowiec  - trasa czerwona o dlugości 1500 m, różnica wzniesień 270 m. Nowa, trudna trasa, rozpoczyna się wąską przecinką o średnim nachyleniu, następnie przechodzi w stromy, szeroki przejazd przez leśną drogę ( garb zniwelowany śniegiem) lekki łuk w lewo i wjazd do lasu na szeroką, dość stromą część, która pod koniec przechodzi w łagodną, na samym dole dojazd łukiem w prawo do trasy Osobita, lub  możliwość zjazdu do Kids Park. Polecam dla narciarzy lubiących wysiłek, smak przygody i dreszczyk emocji.

Osobita – trasa niebieska (50%) i czarna (50%), długość 1350 m, różnica wzniesień 235 m. Trasa znana już naszym gościom: w górnej, łagodnej  części poszerzona i wypoziomowana, przechodzi w stromą, na wysokości podpory nr.5. Bardzo szeroka, zwłaszcza poprawiona dolna część, która przy dojeżdziedo wyciągu przechodzi w łagodną. W dolnej części trasy dojeżdżają do niej trasy Bobrowiec i Magura. Piękna trasa widokowa. Najlepsza trasa dla średnio- i zaawansowanych narciarzy,

<Magura – trasa niebieska, długość 1600 m, różnica wzniesień 235 m. Nowa, łagodna trasa stworzona dla początkujących narciarzy, prowadzi od góry Meander Express do centrum stacji odwróconym „S”. Dzięki takiemu wytyczeniu skutecznie omija trudne i strome fragmenty góry. Górna część, prowadzona w terenie otwartym daje przyjemność podziwiania pięknej panoramy Tatr, środkowa część pozwoli podziwiać freestylowców na skoczniach i zawodników na slalomach (w wygrodzonym sąsiedztwie) zaś po wjeździe do lasu cieszyć się można jazdą po nartostradzie. Dojazd do dolnej części trasy Osobita.

Skoruszyna 1 – trasa czerwona długość 650 m, różnica wzniesień 135 m. Trasa wytyczona w sąsiedztwie wyciągu orczykowego: szeroka, najpierw łagodna, potem równo opadająca, średnio stroma. Trasa idealna do szkoleń i do doskonalenia techniki ze względu na średni stopień trudności, szybką rotację narciarzy na wyciągu orczykowym oraz ciągły kontakt wzrokowy instruktora z uczniem.

Skoruszyna 2 - na tej trasie przygotowany jest 3 częściowy snowpark:  wygrodzony teren ze skoczniami, przeszkodami, torami – dla amatorów freestylu; wygrodzony teren slalomowy - dla chętnych do wyścigów na bramkach; wygrodzony teren ski-crossu – dla tych którzy lubią rywalizować ramię w ramię. Teren przeznaczony dla co najmniej średnio-zaawansowanych narciarzy, przy zachowaniu szczególnej ostrożności

Kids-park –  trasa niebieska 170 m, bardzo łatwy wyciąg i trasa dla początkujących, dzieci i dorosłych, ogrodzony i zabezpieczony. Idealne miejsce na pierwsze samodzielne kroki, ladnie wyposażone, gdzie nauka jest zabawą i każdy czyni szybkie postępy. 

Wyciąg 'Salamandra'

 1. dwa wyciągi o długości 400m. i 180m.

 2. Stok o średnim nachleniu, sztucznie śnieżony, oświetlony.

 3. Cena karnetu na dłuższym wyciągu 15 zł na 10 przejazdów, na krótszym 10 zł za 10 przejazdów.

 4. Obok szałas gastronomiczny.

 5. Dojazd z Zakopanego Aleją Powstańców Śląskich Wyciag 'Biały potok'

 6. dwa wyciągi za Zajazdem 'Józef', jeden o długości 300m, drugi 250m.

 7. Stok lekko nachylony, oświetlony.

 8. Obok wypożyczalnia nart i snowboardów i mini bufet.

 9. Nauka jazdy na nartach.

 10. Cena karnetu 10 zł za 11przejazdów. Doliny

 11. Dolina Kościeliska - 15 minut marszem, 2 minuty samochodem.

 12. Dolina Małej Łąki - 25 minut marszem, 5 minut samochodem

 13. Dolina Chochołowska - 2 godz marszem, 15 minut samochodem.