Region

Gmina Kościelisko to nie tylko trzy wsie podhalańskie, to także ładny kawałek Tatr Zachodnich.

To właśnie na naszym terenie znajdują się dwie największe doliny Tatrzańskie - Chochołowska (35 km2) i Kościeliska (34 km2), tak piękne, a jednocześnie różne. Niepowtrzalna flora i fauna tych terenów stanowią niewątpliwą atrakcję dla licznych turystów. Czy można bowiem w innym zakątku Polski zobaczyć pełną krokusów Polanę Chochołowską, zatopić się w krzewach kosodrzewiny tak jak na Ornaku, usłyszeć pomruki niedźwiedzia opuszczającego swą gawrę po długim zimowym śnie?

Czy jest gdzieś jeszcze takie miejsce, w którym możemy oderwać się od codziennych spraw oddychając krystalicznym górskim powietrzem i pijąc źródlaną wodę? Bez względu na to czy podziwiane w zielonofioletowej szacie wiosennej, czy w czerwonozłotej jesiennej, lub też w zimowej białej 'pierzynie', Tatry wywierają na nas niepowtarzalne wrażenie i nigdy nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jedni wspominają ciepło górskich polan, inni grozę bijącą z tatrzańskich szczytów, ale wszyscy tu powracają, bo nikt kto choć raz zetknął się z pięknem tych terenów nie potrafi bez nich żyć.

My mamy tego świadomość - tutaj żyjemy, ale też wciąż powracjący do nas goście. Jęśli ktoś do nas wraca jest to dla nas nalepszy dowód niepowtarzalności miejsca i dowód nasze gościnności.

Zapraszamy.

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska